DOORLANE

Nerelerde Kullanılır ?

Kapılarınıza DOORLANE istediğiniz noktada "DUR" derEVLERDE - APARTMANLARDA

a) Apartman giriş kapınızda. Hidrolik kapayıcı var ise elinizde eşya ile girerken kapı sizi iter. Kapıyı açın, Durlen'e basın, içeri rahatça girin ve mandala basıp kapıyı serbest bırakın, hidrolik itsin, kendisi kapansın.

b) Kapıcı geldi,zili çaldı: Ocakta yemek,beşikte bebek var. Alışveriş yapacaksınız,daire kapısı üzerinize kapandı. Ne yapacaksınız.Çilingir gelecek,kilidi kurcalayıp açacak. Kötü durum. Durlen'e basın,alış-verişi yapın,içeri girin.

c) Evi havalandıracaksınız ;Pencere açık,salon kapısı çarptı, vitray kırıldı, kapı kasası yerinden oynadı. Zarar!!. Kapıyı istediğiniz kadar açın, Durlen! Deyin basın. Temiz hava evinize tehlikesizce dolsun.

d) Kapınız eğik monte edilmiş,yerinde durmuyor; Ya hep açılmak yada kapanmak istiyor. Yerine getirin basın Doorlane'e Durlen! deyin,gereken yerde dursun.

e) Balkon kapısı açık yatacaksınız; Kapıyı çok açsanız hava ile birlikte hırsız ve hayvan girmesin istediniz. Önüne ayakkabı,çöp kutusu koymayın?. Yeterli aralığı bırakıp Durlen! deyip basın. Kapı gereken yerde dursun.Gıcırdamasın, girmek isteyen kolay geçiş bulamasın.

f) Emniyet kilidi olarak kullanmak.; Kilitlediğiniz bir kapının alt tarafı zayıftır ve diz ile itilerek arasına malzeme sokulup zorlanabilir.Oysa kilit sistemine ek olarak Doorlane alt zorlanmaya direnç gösterir.

g) Kapı Kolu Duvara Çarpıyor: "Tamponlu Doorlane" alın,kapı süpürgeliğe dayansın, duvar korunsun, çocuklar uzun eski tip tampona binip kapıyla oynamasın,kapınız sarkmasın, kilidi bozulmasın.

HASTANELERDE

a) Ana ve Acil Giriş Kapıları: Otomatik veya gömme hidrolik kapı cihazı olmayan Kapılarda Durlen'e basın, insan akışı veya sedye girişi serbest olsun, kapı sedyeye - Sedye, kapıya çarpmasın

b) Koridor geçişli Çarpma Kapılar: Kapı açık konumda tespit edildiğinde yaylı menteşeli kapı arkadan gelenlere çarpmaz, sedyeli geçişler rahat olur, hastanın veya taşıyanın siniri bozulmaz.

c) Oda havalandırmaları. ; Pencere açık kalsın istiyorsunuz. oda kapısı çarpacak,uyuyan hastalar uyanacak. Kapıyı istediğiniz kadar açın, Durlen! deyin. Temiz hava odanıza tehlikesizce dolsun.

d) Kapı eğik monte edilmiş,yerinde durmuyor. Ya hep açılmak ya da kapanmak istiyor. Yerine getirin basın Doorlane'e Durlen! deyin, gereken yerde dursun.

e) Poliklinik Oda Kapıları: Açık kalması isteniyor ise; önüne çöp kutusu, gazoz kapağı, delgeç, sandalye gibi garip şeyler koymayın. Doorlane takın, Durlen! deyip basın. Kapı istediğiniz yerde dursun.

f) Kapı Kolu Duvara Çarpıyor: "Tamponlu Doorlane" takın, kapı süpürgeliğe dayansın, duvar veya dolap korunsun.

OFİSLERDE - BANKALARDAGiriş kapıları: Kapı önüne paspas, küllük, koltuk, seyyar portmanto, saksı,taş, tuğla, ağaç kama gibi şeyler koymayın.

OTELLERDE - MOTELLERDE

a) Giriş Kapıları: Kapı önüne, Paspas, Küllük, Koltuk, seyyar portmanto, saksı, Taş, Tuğla, Ağaç kama gibi garip şeyler koymayın. DOORLANE Door Fastener kullanın.

b) Yemek Arabası ile Oda Servisi: Güzel hazırlanmış bir servis arabası odaya girerken pencere veya balkon kapısından giren hava akımı kapıyı kapanmaya zorlayıp ittiği için örtüyü arabadan sıyırıyor ve çirkin metalik görüntü ortaya çıkıyor. Personel kapıya Durlen! Desin, içeri kolayca girsin.

c) Çarpma Menteşeli Geçiş Kapıları: Servis elemanlarının sürekli geçtiği kapıların açık pozisyonda kalması için kapı kanatlarına Durlen takın.

d) Kat Hizmetlilerinin Sabah Temizliği: Ankara’nın büyük bir otelinde camdan odayı havalandırıp çarşaf vb. değiştirmeye çalışan bayan personel kapının açık durması için sözkonusu malzemeleri kapı önüne atmış, üzerini çiğneyerek temizlik yapıyor. (Bizzat gördük) Koridordan geçen müşteriler akşam yüzlerini sürecekleri havlu, yastık kılıfı, çarşaf vb. için ne düşünür?

e) Balkon kapısı açık kalsın,deniz havası alayım: Ya kapı çarpacak,ya da önüne bavul-ayakkabı gibi garip malzemeler konulacak. İstanbul Hilton’da yıllarca önce kullanılan Doorlane sizin otelinizde neden olmasın. Cam kırılmasın, uykuda gıcırdamasın, kapı istendiği kadar aralık kalsın.

f) Oda girişine "Tamponlu Doorlane" takın. Kapı süpürgeliğe dayansın,duvar, gardrop korunsun, yerde süpürmeye engel herhangi bir alet olmasın.

Uygulama Örnekleri